Slovensko narodno gledališče Nova Gorica

Radoš Bolčina

on programme

  • Brazen, , 09. December 2022, 27. December 2022
  • A Christmas Carol, Ebenezer Scrooge, 14. December 2022, 15. December 2022, 15. December 2022, 16. December 2022, 16. December 2022, 19. December 2022, 19. December 2022, 21. December 2022, 22. December 2022

awards in our theater

  • Nagrada Staneta Severja za Hudetza v uprizoritvi Sodni dan, Doktorja v uprizoritvi Wojczek in Kalista v uprizoritvi Celestina (ter Mihaila v uprizoritvi MGL Murlin Murlo), 1998
  • Nagrada Veljka Maričića za najboljšo glavno moško vlogo za Clova v uprizoritvi Konec igre, 6. Hrvaški festival malih odrov, Reka, Hrvaška, 1999
  • Borštnikova nagrada za vlogo Clova v uprizoritvi Konec igre, 34. Borštnikovo srečanje, Maribor, 1999
  • Nagrada Žlahtni komedijant festivala za vlogo Tomaža v Zdrahah, Dnevi komedije, Celje, 2002
  • Bevkova listina, za vrsto izjemnih kreacij v letu 2002, MO Nova Gorica, 2002
  • Nagrada za igralske dosežke za vlogo Tomaža v uprizoritvi Zdrahe, 37. Borštnikovo srečanje, Maribor, 2002
  • Nagrada Prešernovega sklada za vloge Škrata v uprizoritvi Sen kresne noči, Don Juana v uprizoritvi Don Juan ali Kamnita gostija in Estragona v uprizoritvi Čakajoč Godota, 2004
  • Posebna nagrada za izjemen igralski dvojec v uprizoritvi Čakajoč Godota (skupaj z Iztokom Mlakarjem), Slovenski festival komornega gledališča SKUP, Ptuj, 2004
  • Igralska nagrada za vloge v uprizoritvi Medtem, 40. Borštnikovo srečanje, Maribor, 2005
  • Nagrada tantadruj 2017 za umetniški dosežek v predstavi Stari klovni – skupaj s soigralcema Gojmirjem Lešnjakom – Gojcem in Iztokom Mlakarjem
  • Nagrada Franceta Bevka za izredne igralske dosežke, dolgoletno delovanje v umetnosti in kulturi in za pomemben doprinos k razvoju gledališke dejavnosti, MONG, 2019

other awards

  • Vesna za najboljšo glavno moško vlogo na 24. festivalu slovenskega filma za vlogo Borisa v filmu Inventura režiserja Darka Sinka, 2021
  • Zlato jabolko za posebne igralske dosežke – najboljši igralec na festivalu Krafft za vlogo Borisa v filmu Inventura režiserja Darka Sinka, 2022

roles in our theatre

Season 2022/2023

  • Pénélope Bagieu, Larisa Javernik: Brazen, premiere 05. 11. 2022
  • Stravinsky, Pontius Pilate, Meigel - Mihail Bulgakov, Nona Ciobanu: The Master and Margarita, premiere 02. 10. 2022

Season 2020/2021

Season 2019/2020

  • Kapton Krooditzer, a brother-in-law of the Kroopché family - Hanoh Levin: Yakish and Poopche, premiere 18. 06. 2020
  • Ebenezer Scrooge - Charles Dickens, Neil Bartlett: A Christmas Carol, premiere 28. 11. 2019

Season 2018/2019

Season 2017/2018

  • Jimmy Pollack - Dušan Jovanović: Exhibitionist, premiere 09. 05. 2018
  • Statue of the Commander, Francisco - Jean Baptiste Poquelin Molière: Don Juan, premiere 11. 10. 2017
  • Guard 2 - Carlo Goldoni – Predrag Lucić: Squabbles, premiere 23. 09. 2017

Season 2016/2017

  • Jonathan Jeremiah Peachum - : The Beggar's Opera (After John Gay, Georg Wilhelm Pabst, Bertolt Brecht and Václav Havel, based on translations by Lara Simona Taufer, Ervin Fritz and Jaroslav Skrušny), premiere 23. 03. 2017
  • Filippo - Matei Vişniec: Old Clown Wanted, premiere 16. 11. 2016

Season 2015/2016

  • King of Ondinas - Jean Giraudoux: Ondine, premiere 12. 05. 2016
  • Balthasar, Joseph, John the Baptist, Joanna, Poor Man, Pontius Pilate - Iztok Mlakar: Passion Play, premiere 24. 09. 2015

Season 2014/2015

  • Tartuffe, a hypocrite - Jean Baptiste Poquelin Molière: Tartuffe, premiere 12. 03. 2015
  • Dragon - Jevgenij Švarc: The Dragon , premiere 13. 11. 2014

Season 2013/2014

  • Pisano - Lope de Vega: Madness in Valencia, premiere 22. 05. 2014
  • Coki - Matjaž Briški: The Cross, premiere 13. 03. 2014
  • Alcibiades, an Athenian captain - William Shakespeare, Thomas Middleton: Timon of Athens, premiere 26. 09. 2013

Season 2012/2013

Season 2011/2012

  • He 2 - Simona Semenič: 24hours, premiere 01. 03. 2012
  • Death - Iztok Mlakar: Everyman , premiere 24. 11. 2011
  • Nadučitelj - Ivan Cankar: Serfs, premiere 06. 10. 2011

Season 2010/2011

  • Peter Stockmann, the Doctor's elder brother, mayor of the town - Henrik Ibsen: An Enemy of the People, premiere 02. 12. 2010
  • Schoolmaster - Friedrich Dürrenmatt: The Visit, premiere 23. 09. 2010

Season 2009/2010

Season 2008/2009

Season 2007/2008

Season 2006/2007

Season 2005/2006

Season 2004/2005

Season 2003/2004

Season 2002/2003

Season 2001/2002

Season 2000/2001

  • Nikolai Vasilievich Gogol: Marriage, premiere 08. 03. 2001
  • Ciril Kosmač - Srečko Fišer: That Lovely Day, premiere 28. 09. 2000

Season 1999/2000

Season 1998/1999

  • Angelo Beolco Ruzante: La Moscheta, premiere 17. 06. 1999
  • Samuel Beckett: Endgame, premiere 28. 01. 1999
  • Ferenc Molnár: Liliom, premiere 01. 10. 1998

Season 1997/1998

  • Fernardo de Rojas: Celestina (According to the translation by Niko Košir), premiere 25. 06. 1998
  • Georg Büchner: Woyzeck, premiere 07. 05. 1998
  • Ödön von Horváth: Judgement Day, premiere 23. 10. 1997

Season 1996/1997

Season 1995/1996

Season 1994/1995

Season 1993/1994

Season 1992/1993

  • : , premiere 17. 09. 1992

Season 1991/1992

Season 1990/1991

Season 1989/1990

Season 1988/1989

creations in our theatre

Season 2020/2021: