Skoči na vsebino

Radoš Bolčina

13/9

Petek

20.00 – 21.10

Veliki oder

Tereza Gregorič, Jakob Šfiligoj Koncert za rojstni dan Nakup vstopnic

24/9

Torek

10.30 – 13.05

Veliki oder

William Shakespeare Mnogo hrupa za nič

24/9

Torek

20.00 – 22.35

Veliki oder

William Shakespeare Mnogo hrupa za nič Nakup vstopnic

28/9

Sobota

20.00 – 22.45

Veliki oder

Mihail Bulgakov, Nona Ciobanu Mojster in Margareta Nakup vstopnic

Nagrade

  • Nagrada Staneta Severja za Hudetza v uprizoritvi Sodni dan, Doktorja v uprizoritvi Wojczek in Kalista v uprizoritvi Celestina (ter Mihaila v uprizoritvi MGL Murlin Murlo), 1998
  • Nagrada Veljka Maričića za najboljšo glavno moško vlogo za Clova v uprizoritvi Konec igre, 6. Hrvaški festival malih odrov, Reka, Hrvaška, 1999
  • Borštnikova nagrada za vlogo Clova v uprizoritvi Konec igre, 34. Borštnikovo srečanje, Maribor, 1999
  • Nagrada Žlahtni komedijant festivala za vlogo Tomaža v Zdrahah, Dnevi komedije, Celje, 2002
  • Bevkova listina, za vrsto izjemnih kreacij v letu 2002, MO Nova Gorica, 2002
  • Nagrada za igralske dosežke za vlogo Tomaža v uprizoritvi Zdrahe, 37. Borštnikovo srečanje, Maribor, 2002
  • Nagrada Prešernovega sklada za vloge Škrata v uprizoritvi Sen kresne noči, Don Juana v uprizoritvi Don Juan ali Kamnita gostija in Estragona v uprizoritvi Čakajoč Godota, 2004
  • Posebna nagrada za izjemen igralski dvojec v uprizoritvi Čakajoč Godota (skupaj z Iztokom Mlakarjem), Slovenski festival komornega gledališča SKUP, Ptuj, 2004
  • Igralska nagrada za vloge v uprizoritvi Medtem, 40. Borštnikovo srečanje, Maribor, 2005
  • Nagrada tantadruj 2017 za umetniški dosežek v predstavi Stari klovni – skupaj s soigralcema Gojmirjem Lešnjakom – Gojcem in Iztokom Mlakarjem
  • Nagrada Franceta Bevka za izredne igralske dosežke, dolgoletno delovanje v umetnosti in kulturi in za pomemben doprinos k razvoju gledališke dejavnosti, MONG, 2019

Druge nagrade

  • Vesna za najboljšo glavno moško vlogo na 24. festivalu slovenskega filma za vlogo Borisa v filmu Inventura režiserja Darka Sinka, 2021
  • Zlato jabolko za posebne igralske dosežke – najboljši igralec na festivalu Krafft za vlogo Borisa v filmu Inventura režiserja Darka Sinka, 2022

Vloge

Sezona 2023/2024

Pevci - Tereza Gregorič, Jakob Šfiligoj: Koncert za rojstni dan, Premiera 19. 5. 2024

Don Pedro, knez Aragonski - William Shakespeare: Mnogo hrupa za nič, Premiera 11. 4. 2024

John - David Mamet: Oleanna, Premiera 22. 11. 2023

Sezona 2022/2023

Pénélope Bagieu, Larisa Javernik: Neustrašne, Premiera 5. 11. 2022

Stravinski, Pilat, Meigel - Mihail Bulgakov, Nona Ciobanu: Mojster in Margareta, Premiera 2. 10. 2022

Sezona 2020/2021

George - Edward Albee: Kdo se boji Virginie Woolf?, Premiera 14. 5. 2021

Sezona 2019/2020

Hapton Krudicer, svak družine Harupče - Hanoh Levin: Jakiš in Pupče, Premiera 18. 6. 2020

Ebenezer Scrooge - Charles Dickens, Neil Bartlett: Božična pesem, Premiera 28. 11. 2019

Sezona 2018/2019

Pastor - Grigorij Gorin: Baron Münchhausen, Premiera 18. 4. 2019

Sezona 2017/2018

Jimmy Pollack - Dušan Jovanović: Ekshibicionist, Premiera 9. 5. 2018

Komturjev kip, Francisco - Jean Baptiste Poquelin Molière: Don Juan, Premiera 11. 10. 2017

2. stražnik - Carlo Goldoni – Predrag Lucić: Barufe, Premiera 23. 9. 2017

Sezona 2016/2017

Jonathan Jeremiah Peachum, advokat - : Beraška opera, Premiera 23. 3. 2017

Filippo - Matei Vişniec: Stari klovni, Premiera 16. 11. 2016

Sezona 2015/2016

Ondinski kralj - Jean Giraudoux: Ondina, Premiera 12. 5. 2016

Boltežar, Jožef, Janez Krstnik, Ivana, Revež, Poncij Pilat - Iztok Mlakar: Pašjon, Premiera 24. 9. 2015

Sezona 2014/2015

Tartuffe, pobožnjakar - Jean Baptiste Poquelin Molière: Tartuffe, Premiera 12. 3. 2015

Zmaj - Jevgenij Švarc: Zmaj, Premiera 13. 11. 2014

Sezona 2013/2014

Pisano - Lope de Vega: Norci iz Valencije, Premiera 22. 5. 2014

Coki - Matjaž Briški: Križ, Premiera 13. 3. 2014

Alkibiad, atenski oficir, kasneje izgnanec in upornik - William Shakespeare, Thomas Middleton: Timon Atenski, Premiera 26. 9. 2013

Sezona 2012/2013

Nesrečnik - Aleksander Nikolajevič Ostrovski: Gozd, Premiera 23. 5. 2013

Blaž Mozol - Miha Nemec, Nejc Valenti, Niet: Rokovnjači, Premiera 15. 11. 2012

Aleksander Veliki - Vesna Milek, Svetlana Slapšak, Dušan Jovanović: Krojači sveta - Funeral Fashion Show, Premiera 4. 10. 2012

Sezona 2011/2012

On 2 - Simona Semenič: 24ur, Premiera 1. 3. 2012

Smrt - Iztok Mlakar: Sljehrnik, Premiera 24. 11. 2011

Nadučitelj - Ivan Cankar: Hlapci, Premiera 6. 10. 2011

Sezona 2010/2011

Peter Stockmann, doktorjev starejši brat, župan - Henrik Ibsen: Sovražnik ljudstva, Premiera 2. 12. 2010

Učitelj - Friedrich Dürrenmatt: Obisk stare gospe, Premiera 23. 9. 2010

Sezona 2009/2010

Vojnicki, Ivan Petrovič, njen sin - Anton Pavlovič Čehov: Striček Vanja, Premiera 25. 2. 2010

Ponza, njen zet - Luigi Pirandello: Kaj je resnica?, Premiera 10. 12. 2009

Profesor Kante - Andraž Golc: Race, Premiera 8. 9. 2009

Sezona 2008/2009

Berač - Ljubomir Simović: Čudež v Šarganu, Premiera 14. 5. 2009

Čedo Urošević, zet - Branislav Nušić: Gospa ministrica, Premiera 18. 12. 2008

Sezona 2007/2008

Pomet, njegov sluga - Marin Držić: Dundo Maroje, Premiera 26. 6. 2008

Siv - Quentin Tarantino: Stekli psi, Premiera 28. 2. 2008

Šalimov, Jakov Petrovič, literat - Maksim Gorki: Letoviščarji, Premiera 10. 1. 2008

Sezona 2006/2007

Victor-Emmanuel Chandebise in Poche - Georges Feydeau: Bolha v ušesu ali Kaplja čez rob, Premiera 1. 6. 2007

Pete - Nina Mitrović: Ta postelja je prekratka ali Samo fragmenti, Premiera 1. 3. 2007

VOJAK 2 - Evripid: Bakhantke, Premiera 20. 10. 2006

Dr. phil. Leone Glembay - Miroslav Krleža: Gospoda Glembajevi, Premiera 28. 9. 2006

Sezona 2005/2006

Maksim, Maks - Biljana Srbljanović: Kobilice ali Moj oče igra loto, Premiera 5. 1. 2006

Klobučman - A. Annecchino - R. de Ceccatty - J. Kica: Alica, Premiera 20. 10. 2005

Sezona 2004/2005

Truffaldino, klobasičar - Carlo Gozzi: Zeleni ptiček, Premiera 10. 3. 2005

Odisej; Taboriščnik; Aldo; Povratnik; Meditativni; Brezimni; Nekdo; Orfej - Srečko Fišer: Medtem, Premiera 20. 11. 2004

Volpone, magnifico - Ben Jonson: Volpone ali Lisjak, Premiera 16. 9. 2004

Sezona 2003/2004

Peter Vladislav - David Edgar: Oblika mize, Premiera 25. 3. 2004

Estragon - Samuel Beckett: Čakajoč Godota, Premiera 16. 10. 2003

Sezona 2002/2003

Don Juan - Jean-Baptiste Poquelin Molière: Don Juan ali Kamnita gostija, Premiera 24. 4. 2003

Škfat - William Shakespeare: Sen kresne noči, Premiera 10. 10. 2002

Sezona 2001/2002

Kuligin Fjodor Iljič - Anton Pavlovič Čehov: Tri sestre, Premiera 17. 1. 2002

Grbavec Teobald - Slavko Grum: Dogodek v mestu Gogi, Premiera 11. 10. 2001

Tomaž - Carlo Goldoni: Zdrahe, Premiera 20. 9. 2001

Sezona 2000/2001

Kočkarjov, njegov prijatelj - Nikolaj Vasiljevič Gogolj: Ženitev, Premiera 8. 3. 2001

Štefuc - Ciril Kosmač - Srečko Fišer: Tistega lepega dne, Premiera 28. 9. 2000

Sezona 1999/2000

Hamlet, sin prejšnjega in nečak sedanjega kralja; Fortinbras, kraljevič norveški - William Shakespeare: Hamlet, Premiera 24. 2. 2000

Ostržek - Carlo Collodi: Ostržek, Premiera 16. 9. 1999

Sezona 1998/1999

Ruzante - Angelo Beolco Ruzante: Muhca, Premiera 17. 6. 1999

Clov - Samuel Beckett: Konec igre, Premiera 28. 1. 1999

Liliom - Ferenc Molnár: Liliom, Premiera 1. 10. 1998

Sezona 1997/1998

Kalisto, zaljubljeni mladenič - Fernardo de Rojas: Celestina, Premiera 25. 6. 1998

Doktor - Georg Büchner: Woyzeck, Premiera 7. 5. 1998

Thomas Hudetz, postajni načelnik - Ödön von Horváth: Sodni dan, Premiera 23. 10. 1997

Sezona 1996/1997

Mesrin - Pierre de Marivaux: Disput, Premiera 12. 6. 1997

Vojvoda Buckingham, pozneje Duh - William Shakespeare: Kralj Richard Tretji, Premiera 20. 3. 1997

Ludovik - Mirko Zupančič: Čarobnice, Premiera 5. 12. 1996

Boris Lisjak - Srečko Fišer: Vonj poljskega zajca, Premiera 12. 9. 1996

Sezona 1995/1996

Jake - Sam Shepard: Misel lažnivka, Premiera 22. 2. 1996

Grof Guido Montefelto - Peter Barnes: Zaton sonca in slave, Premiera 19. 10. 1995

Sezona 1994/1995

Ona - Eugène Ionesco: Delirij v dvoje, Premiera 20. 4. 1995

G. Martin - Eugène Ionesco: Plešasta pevka, Premiera 20. 4. 1995

Riddle - Howard Barker: Ljubezen dobrega moža, Premiera 23. 2. 1995

Alcest - Molière: Ljudomrznež, Premiera 13. 10. 1994

Sezona 1993/1994

Cerkovnik - Miguel de Cervantes: Čudežno gledališče, Premiera 1. 7. 1994

Črtomir, v krščansko vero in novica spreobrnjeni slovenski knez - Dominik Smole: Krst pri Savici, Premiera 19. 5. 1994

Trevor - Alan Ayckbourn: Norčije v spalnicah, Premiera 6. 1. 1994

Sezona 1992/1993

Učenec; Meščan; Pošast - Alenka Goljevšček: Čudežni kamen, Premiera 17. 9. 1992

Sezona 1991/1992

Vince - Sam Shepard: Pokopani otrok, Premiera 28. 2. 1992

Marcel Courbois - Georges Feydeau: Poskrbi za Amelijo, Premiera 19. 12. 1991

Sezona 1990/1991

Agis, Kleomenov sin - Pierre de Marivaux: Zmagoslavje ljubezni, Premiera 26. 4. 1991

Ruzante - Angelo Beolco-Ruzante: Lubjezen, uojska, lakota, Premiera 17. 1. 1991

Andrej Grant, študent - Ferdo Kozak: Vida Grantova, Premiera 20. 9. 1990

Sezona 1989/1990

Crispin Usher - Alan Ayckbourn: Razglašeni zbor, Premiera 19. 4. 1990

Plesalec - Václav Havel: Skušnjava, Premiera 8. 3. 1990

Murovčan - Dane Zajc: Voranc, Premiera 28. 9. 1989

Sezona 1988/1989

Željko, njen mlajši sin - Dušan Jovanović: Jasnovidka ali Dan mrtvih, Premiera 5. 5. 1989

Callimaco - Niccolò Machiavelli: Mandragola, Premiera 9. 3. 1989

Kristus - Sergej Verč: Evangelij po Judi, Premiera 22. 12. 1988